Baş ağrısına karşı doğal tedaviler

Baş ağrısı, son dönemlerde en çok görülen sağlık sorunlarından birisidir. Sosyal yaşamın tamamen içerisinde olup, benim başım ağrımıyor diyen bir insan yok denecek kadar azdır.

Günlük yaşamın şartları, koşuşturmalar, iş hayatı stresi gibi durumlara karşı insan bedeni tepki vermeye zorlanır. Bu tepkilerden en fazla görüleni özellikle tipik baş ağrılarıdır.

Migren türü genetik ve kronik ağrılar sayılmazsa, baş ağrının en büyük nedeni yaşanılan stres halidir. Stres nedeniyle baş ağrını geçirmek için bir çok yan etkisi buluna ilaçlar ile değil doğal yollar ile tedavi yolunu aramak en mantıklı çözümdür.

Bitkisel Baş Ağrısı Tedavisi

Stres nedeniyle oluşan baş ağrılarının en doğal çözümü, stres nedeniyle gergin bir hal alan bedeni gevşetmedi. Sizi gevşetmeye yarayacak en önemli yol rahatlatıcı etkisi olan papatya çayı olacaktır. Stresi çok olan işlerde çalışan insanların, günde ortalama 1-2 fincan papatya çayı içmesi ve bunu alışkanlık haline getirmesi stres nedeniyle oluşan baş ağrısını yok edecektir.

Doğal tedavi yollarından diğeri ise, ısırgan otudur. 1 Bardak kaynatılan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ısırgan otu ilave ederek birkaç dakika demleyerek süzmenin ardından baş ağrısını dindirecek ve sizi rahatlatacaktır.

Diğer doğal tedavi yolu ise maden suyudur. Formülünde yer alan minerallerin insanı rahatlatıcı etkisiyle maden suyunu günlük tüketen bir insan, baş ağrısı problemini maksimum oranda azaltır.

Ağrı kesiciler endorfin salgılama miktarını artırır. Baş ağrısı atağını hafifletmek için birebirdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.