Tuvalette iPhone Keyfi

Eskiden tuvalete rahatlamak ve ihtiyaç gidermek için girilirdi fakat günümüzde bunlara ek olarak haber okumak, yarım kalan oyuna devam etmek ve gerekli yazışmaları yapmak gibi amaçlarla da girilmeye başlandı. Bütün bunları ve daha da fazlasını iPhone denen cihaz ile yapabiliyorsunuz. Tuvaleti ofis gibi kullananlar bile var dersek abartmış olmayız sanırım!

www.alsatapple.com

www.alsatapple.com

Teknoloji beraberinde hızlı bir yaşam tarzı getirdi. Herşeyi anlık ve olabildiğince hızlı yaşamak gerekiyor artık. Hergün doğru bilinen birçok şey artık yanlış olmaya başlıyor. Akıllarımızı zorlayacak ilginç olaylar gerçekleşiyor.İşte iPhone ve benzeri akıllı telefonlar bütün bu gelişmeleri yakından takip etmemizi ve güncel kalmamızı sağlayan, bir bakıma bizim dış dünyaya açılan penceremiz durumunda olan çok fonksiyonlu iletişim aletleridir. Çok fonksiyonlu diyorum çünkü aklımıza dahi getiremediğimiz birçok farklı aktiviteyi iPhone ile yapabiliyoruz.

İPhone kullanıyorsanız sürekli olarak yapabileceğiniz ve en azından göz atabileceğiniz şeyler var demektir. Çalışan ve sürekli elinde telefon bulunduramayan bireyler bunun telafisini aslında rahatlama ve yorgunluk atma yeri olan tuvalette telefi ediyorlar. Burada bu aktivitenin gerçekleştiği mekanı tanımlayıp sizleri iğrendirmek istemem ama eğer tuvalete girdikten sonra nerde olduğunuzu unutur ve artık orası size normal oturma koltuğunuz gibi gelmeye başladıysa tuvaletin rahatlama ve günlük stresten uzaklaşma mekanı olma özelliği sizin için bitmiş demektir. Zamanı aktif kullanmak ve her anı dolu dolu yaşamak elbette güzeldir fakat kendimize ve vücudumuza da biraz dinlenmek için vakit vermemiz gerekmez mi?

Diyebiliriz ki iPhone denen alet satın alınmadan önce rüyalarımızı süslerken elimize aldıktan sonra tuvaletimize varıncaya kadar hayatımızın her anını paylaştığımız bir alet oluyor. Bazıları da “o kadar para verdim kardeşim, en son haddine kadar kullanmak lazım” diye düşünebilir. Düşünce ne olursa olsun ve biz ne dersek diyelim birileri tuvalette bile iPhone kullanmaya devam edecek.

Hani bazı insanlar vardır belirli şeylerle özdeşleşmişlerdir. Mesela hem aynı tarz ayakkabı giyer veya hep aynı şekilde şaç traşı olur. Bazı insanlarda vardır elinde telefon ile hatırlanır. Eğer telefonunu elinde tutmuyorsa bize biraz garip gözükürler. Kendilerine seslenildiği zaman panik yapıp ne yapacağını şaşırırlar. Zannedersem bu alışkanlığa sahip olanlar tuvalette daha çok telefon kullanıyor ve fazla vakit geçiriyor.
iPhone’unuzla mutlu ve barışık bir hayat geçirmeniz dileğiyle. Bu arada aşağıdaki araştırmaya da göz atmayı unutmayın!

“Ipsos OTX tarafından Google için yapılan araştırmada, tüketicilerin yüzde 93’ünün evlerinde akıllı telefonlarından internette bir şeylere baktığını ortaya koyuyor. 5 bin yetişkin arasında yapılan araştırmada katılımcıların yüzde 39’u akıllı telefonlarıyla tuvalette internette girerken, yüzde 72’lik oran televizyon izlerken akıllı telefonlarıyla internete girdiğini itiraf etti.

Ayrıca araştırma sonucunda, tüketicinin mobil reklamlarla karşılaşmasında Google’ın yüzde 82 oranında büyük bir rol oynadığı da ortaya çıktı.”

www.alsatapple.com

www.alsatapple.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.