Sivilce Tedavisinde Yapılan Yanlışlar

Sivilce tedavisi için değişik kaynaklarda değişik öneriler vardır. Fakat tedavi gecikmesine ve olumsuz durumlara sebep olacak yanlışlardan uzan durulması gerekir. Sürekli yapılan yanlışlar şu şekildedir;

Sivilceden kurtulabilmek için tedavinin istikrarlı olması gerekir. Bu durum da ilaçları her gün almaktan geçer. Gün atlamamaya veya doz kaçırmamaya özen gösterilmesi gerekir. Tedaviden en iyi faydayı, düzene dikkat edip talimatlara uyulduğu zaman almanız mümkündür.

Fazla İlaç Kullanımı

Her insan sivilcesinden kurtulabilmek için her yol dener. Denenen bu yollarda birisi de fazla ilaç alınmasıdır. Bu durum sivilce tedavisi esnasında birçok kişinin aklına gelir. İlacı fazla kullanmak veya sık kullanmak sivilce üzerinde herhangi bir etki yaratmaz. Bunun aksine ciltte kuruma, kızarma ve soyulmaya sebep olur. İlacı size söylendiği oranda almak hem cilde zarar vermez hem de net sonuçlar almanıza yardım eder.

Hızlı Sonuç İstenmesi

Her insan sivilcesinin hemen geçmesini umar. Bazı reklamlarda birkaç gün içerisinde cildi iyileştirdiği söylen ürünler gösterilir. Fakat bu ürünler genellikle hayal kırıklığıyla sonuçlanır. Bunlar yerine tedavisi kanıtlan tedavilere yönelmek gerekir.

Güneş Kremi Kullanımı
Yağlı ve sivilce yapan cilde sürülmesi gereken son ürün güneş kremidir. Ancak bu kremleri sürülmemesi uzun zaman içinde cilde zarar verir.

Geniş spektrumlu güneş kreminin her gün kullanılması erken yaşlanmaya, cilt kanserine ve cilt renginin fazla değişmesine yol açar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.