Serkan Koçak Kişisel Bir Blog

Bilgisayar ve İnternet meraklısı serkan koçak uzun bir zaman müzikle ugraştıktan sonra Web tasarıma merak salıp blog kurmaya karar vermiştir.

WordPress Altyapısı kullanılarak yapılan blog sistemleri kişisel siteler için oldukça fazla tutuluyor sebebi ise ; tema seçeneğinin fazla olmasıdır. html bir site güncelleme yada veri eklemek için kod ile sayfa oluşturulması gerekirken wordpress te ise admin paneli kullanılarak hiç bir kod bilgisine gerek kalmadan rahatlıkla veri eklenebiliyor. serkan koçak wordpress hayatına 2001 yılında ilk kurdugu siteadi.wordpress.com ile başladı, ardından web tasarım ve seo danışmanlığı yapmaya başladı.Şuan bir çok webmaster serkan koçak gibi wordpress sistemini tercih eder özellikle bloglama işleri için.

WordPress kurulum sisteminden kısaca bahsedicek olursak , db yani veritabanı açılır ve bu veritabanı bilgileri wordpress dosyalarımızda wp-config-sample.php dosyası açılarak bilgiler doldurulur ve bu dosya adı wp-config.php olarak değiştirilip kaldırılır.Sonraki adım ise blog başlığınızı gireceğiniz ekrandır ve çok kısa surede kurulum gerçekleşir.
Serkan Koçak ‘ ait kişisel web sitesi adresi : www.serkankocak.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.