Saç kırıkları nasıl giderilir ?

Saçlarda kırık olması bazen ciddi boyutlara ulaşabilirken, bazı insanlarda ise az seviyede olur. Kırılma nedenlerinden bazıları insanın elinde olmayan nedenlerdir. Ancak birçok sebebin ardından, saça günlük yapılan işlemlerdir.

Kırıklardan tamamen kurtulabilmek uzun zaman ve ciddi kontroller gerektirmektedir. Fakat saç için atılacak birkaç adım ile kırıklardan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.

Bazı insanlar saçlarının ucunu kesmekle bütün saçı kesmenin eş değer olduğunu inanır. Bu nedenle pek sık tercih etmezler. Doğru yapıldığı zaman, bütün saçdan değil, sadece kırıktan kurtulmuş olunur. Ancak saçı bilinçsiz birş ekilde uçlarından kırparsanız, saç kurumasına yol açabilirsiniz. Bu durum da sonuçta ciddi bir kesim gerektirmektedir.

Saç uçlarının ayrılıyor ise, kendiliğinden kopmadan siz saçınızdan kurtulmalısınız. Ayrık uçlar kontrol dışı olursa kesime ihtiyaç duyar. Bunun aksine 2-3 ayda bir defa saç kırığından 2 santimetre kesmek daha mantıklıdır.

Saçlar ıslakken fırçalanmamalıdır. Hassas olan saçlar, ıslak olduğu zaman kırılgan bir hal alır. Saç ıslakken taranabilir. Saç taramanın en doğru vakti saç kremi sürüldükten sonra olmalıdır. Fakat saç fırçalamak, geri dönüşü olmayan problemlere sebep olabilir.

Saç kırığı seviyesine göre haftada bir defa protein bakımı yaptırmak iyi gelir. Fakat kırıklar ileri seviyedeyse acil terapiler yapılabilir. Fazla kırıkların altında genellikle kimyasal işlemler vardır. Piyasada yer alan bazı protein kürleri kırıkları yok etmemesine karşın azaltır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.