Saç Dökülmesi İçin Şifalı Bitkiler

Saç oluşumundaki en önemli faktör çinko olduğu için, bol tahıl, özellikle yulafla beslenilmesi saçları güçlendirir ve dökülmenin önüne geçer.

Üzüm, fındık ve ceviz gibi kuruyemişler saç dökülmesini engelleyen bir özelliği vardır. Fakat saç dökülmesini sadece beslenme alışkanlığı ile engellemek zordur.

Saç dökülmesini önleme çalışmasının etkili olabilmesi için bununla birlikte saç derisine bitkisel uygulamalarında yapılması gerekmektedir. Zeytinyağı kafa derisinin ph değerini düzenleyen bir madde barındırır.

Saç diplerine haftada bir defa pamuk yardımıyla zeytinyağı uygulayın. Böylece 1 saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Bu bakımda saf zeytinyağı kullanılması daha net sonuçlar verir.

Diğer bir yöntem ise sarımsa, badem, çay terebentin ve havuç yağı karışımı ile saç derisine yapılacak olan kürdür. Bu bakımı 1-2 ay düzenli olarak yaparsanız saç dökülmesi sona erebilir, yeni saçlar çıkabilir.

Cilt problemlerinden oluşan saç dökülmesi ve seyrelmesinde deriye sarımsak ve ısırganotu uygulamaları net sonuçlar verebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.