Rimel kullanma teknikleri nelerdir ?

Rimel bütün kadınların kullandığı makyajın vazgeçilmeyen bir unsurudur. Sadece fazla uzun ve yoğun kirpikleri olan kadınlar rimel olmadan makyaj yapabilirler.

Rimel, kirpiği belirgin hale getirmesi kadar göz şeklini ve rengini öne çıkartmak gibi birçok özelliği olan bir malzemedir. Rimelim sürüş tekniği gözün geleceği şekli belirler. Kötü sürüldüğü zaman gözün güzelliği yok olur.

Rimel kirpiklerin dibinden başlayıp sürülmesi gerekir. Diplere yoğun bir şekilde uygulanması gerekir. Bu şekilde dolgun bir görüntü oluşur.

Dip boyaması bittiği zaman rimel kirpiğin uçlarına sürülür. Bunun için rimeli dışarıdan içeriye doğru hareket ettirmek gerekmektedir. Kirpiğin öncelikle üst, daha sonra alt bölümü boyanması gerekir.

Çekik gözlü bayanlarda kirpiğin dış ve orta bölümüne yoğun olarak rimel uygulanarak, uç bölümleri doğal bırakıldığı zaman çekik görüntü daha da belirginleşir. Yuvarlak göz yapınız varsa gözü iç bölümüne rimel sürmeyin.

Alt kirpiklere fazla miktarda rimel sürüldüğü zaman bakışlar aşağı kayar, bu nedenle altların dibine ve hafif uygulama yapılması gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.