Kilo vermeyi kolaylaştıran besinler

Konuya başlamadan önce yiyeceklerin hiçbirinin tek başına kilo verilmesini sağlamadığı bilinmesi gerekir.

Bilinen popüler diyetlerin aksine, greyfurt, lahana veya limon suyu yağları eritmez veya bir gecede kilo vermenizi sağlamaz.

Ancak yine de kilo vermeyi kolaylaştıran bazı yiyecekler de vardır. Hızlı kilo vermek istediğiniz zaman vereceğimiz listede yer alan besinleri tüketmeniz işinizi kolaylaştırır.

Meyve, sebze ve protein kilo vermeyi isteyen kişilerin günlük beslenme düzeninde kesinlikle yer vermesi gereken besinlerdir. Proteinli besinler insanın tok tutar ve acıkmayı önler. Süt, yumurta ve et en fazla protein barındıran gıdalardır. Ancak proteini bol olan süt ve süt ürünleri tercih edilirken az yağlı olanlar kullanılmalıdır.

Yeşil Çay; Yeşil çayı bol miktarda tüketen toplumların zayıf olduğu düşünülürse yeşil çayın kilo vermek için yararı olduğu anlaşılır. Yeşil çay susuzluğu önler ve içerisinde yer alan kateşinlerle kalori yakmayı sağlar.

Çorba; Yemek başında az yağ içeren çorba içilmesi doygunluk hissi verir ve az yemeyi sağlar. Kremalı ve yağlı çorbadan uzak durulması baklagilli ve sebzeli çorbaların tercih edilmesi gerekir.

Salata; Çorbadan sonra ana yemeğe geçilmemelidir ve öncelikle yeşil soğan tüketilmelidir. Salataya sos olarak en çok bir kaşık zeytinyağı ve limon suyu ilave edin. Lahana, marul, salatalık, havuç ve domates gibi kalorisi az olan sebzeleri kullanın.

Kuru Baklagiller; Fasulye, nohut ve mercimek gibi baklagiller bol derecede lif içermektedir. Bu durum da doygunluk hissinin fazla sürmesini ve geç acıkmayı sağlar. Sıcak yemek dışında çorba ve salatalara ilave edilebilir.

Su; Bir günde ortalama sekiz bardak su tüketilmesi gerektiğini bilmeyen yoktur. Su içilmesi zayıflatır. Çünkü tuvalete her gidildiğinde 10-15 kalori harcanır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.