İrlanda gezilecek yerler

İrlanda, Türkiye’de çok az bilinen ülke olsa dahi gezilmesi gereken birçok bölgesi vardır. Fakat İrlanda küçük bir ülke olduğu için ziyaretçileri görmesi gereken yerler 3-4 günlük bir tura sığabilir.

Bru Na Boinne; Tarih öncesi kalıntıları ve manzarası ile ünlü bir şehirdir. En büyükleri newgrange, knowth ve dowth’tur. Nwegrange ve knowth şehir merkezinden yapılan bir tur ile görülebilir. Güzel bir tur yakalamak için erken kalkmak ve yarım gün ayırmak yeterli olacaktır.

The Burren; Aran adalarıyla Galway üniversitesi arasında bulunan kireçtaşı platosudur. Görünümü ay yüzeyine benzer. Galway koyunda araç ile yapılan küçük bir geziyle mükemmel manzaraları görebilirsiniz.

Tara Tepesi; İrlanda kralının tarihi koltuğu olarak görülen tara tepesi, zamanımızda çim ile kaplı uçsuz bucaksız bölgelerin üstüne kurulan bir şehirdir. Terk edilen kilisede bu bölgedeki görülmesi gereken yerdir.

Dublin; Çok küçük bir şehir konumunda olan Dublin için önerilen otobüs turları yada yaya olarak gezilebilir. Şehir güzel manzarası ile birlikte müzelere ve tarihe ev sahipliği yapar. Dublin şehrinde 1 haftalık bir tatil planı yapılabilir.

Glendalough; Eski hıristiyan manzarasının en önemlilerinden birisi burdadır. Glendalough gölleri yanında vadide bulunur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.