Iphone a jail break nasıl yapılır ?

Iphone günümüzün en modern ve geniş teknolojik içeriğe sahip olan cep telefonu ıphone a cep telefonu demek ne kadar doğru olacaktır. Çünkü ıphone yaptığı işlemler yönüyle bir cep telefonundan daha çok bir cep bilgisayarına benzemektedir. Hatta genel anlamı ile cep bilgisayarları düşünülürse ıphone onların yanında çok daha geniş teknolojilere sahip olmaktadır.

Bu sebepten dolayı ıphone un pek çok para karşılığında hizmet sunan uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaları belirli bir ücret karşılığında yapmak mümkün olmaktadır. Ama her oyun ve programı belirli bir ücret karşılığında denemeye kalkmak gerçekten ekonomiyi zorlayacaktır. Bu sebepten dolayı jailbreak uygulaması ile ıphonenuza istediğiniz programları kurmanız mümkün olabilmektedir.

Bazı jailbreak uygulamalarından dolayı problem yaşayan ıphone kullanıcılarının da olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Yine de son dönemlerde comex in yayınladığı spirit adı verilen bir uygulama ile bir dakikadan oldukça kısa bir süre içerisinde jailbreak yapmak mümkün olmaktadır. Jailbreak ise 3G ve 3GS modellerine daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Spirit i kullanacak olanların düştüğü en büyük yanlış ise spiritin sadece jail break için olduğunun unutulmasıdır. Her hangi bir unlock uygulaması ile karıştırılmaması ve yurt dışından gelen telefonlardan bağımsız bir şekilde kullanılması da büyük bir önem taşımaktadır.

Bu işleme başlamadan önce itunes unuzu belirtilen bazı linklerden güncelleyerek son versiyonuna getirmeniz önemlidir.

Download işlemi tamamlandıktan sonra spirit adı verilen uygulama ile oldukça kısa bir süre içerisinde jailbreak yapmanız mümkün olacaktır.

Bu konuda pek çok gereksiz programın bulunduğunu da unutmamalısınız. Bu programlar hakkında en geniş bilgiye sahip olabileceğiniz tek adres bu işlemi yapan insanların deneyimleridir. Bu deneyimlerden faydalanmak büyük bir önem teşkil etmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.