Gizli Şeker Belirtileri

Şeker hastalığı pek çok olumsuz etkilere neden olan ve bir ömür boyu tedavi edilemeyen bir hastalıktır. Kalp, göz ve deri başta olmak üzere pek çok organımıza tahribatlar yapmaktadır. Yaptığı tahribatlar ise genellikle yavaş bir şekilde gelişmesine rağmen kalıcı özellikler göstermektedir.

Gizli şekere sahip olan insanlarda sık karşılaşılan bazı sorunlar bulunmaktadır. Göbek ve karın bölgesinden şişmanlama gözlemlenmektedir. Bunların ötesinde de iyi kolesterol düzeyinde azalma ve trigiliserit miktarında yaşanan artışlar oldukça büyük bir özellik göstermektedir.

Bu sorunlar ile beraber gizli şeker yaşanıyorsa, kalp hastalıkları ve kalp krizine yakalanma riski de çok büyük bir oranda yükselmektedir. Kişinin yaşam standartlarının belirli bir düzeyin üzerinde bulunması gerekmektedir. Yediği ve beslendiği gıdaları bu düzeyde ayarlayamazsa oldukça büyük sorunlara neden olabilir.Gizli şekere sahip olan insanların mantıklı bir şekilde kilo kontrolü yapmaları gerekmektedir. Fazla kilo almanın hayati tehlikeleri bulunduğunun hiçbir zaman unutulmaması da bu konuda oldukça önemlidir. Şeker un ve nişasta tüketimi sınırlandırılırsa kilo almadan kaynaklanan problemlerin azalması mümkün olacaktır.

Diyabet e geçişin önlenmesi de mümkün olmaktadır. Gizli şekere sahip olan insanların günümüzde yeni yeni keşfedilen bazı buluşlar ile diyabet rahatsızlığına dönmesi engellenebilmektedir. Bunun ise tek formülü mantılı bir şekilde kurgulanan diyabet önleme programıdır. Bu sayede gizli şekerin olumsuz etkilerinden kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Alınabilecek önemler: Fazla kiloları vererek, sağlıklı bir beslenme planına uyabilirsiniz. Yaptığınız bazı aktiviteleri düzenli hale getirerek vücudun tembel kalmasını önleyebilirsiniz. Bu sayede metabolizma hızınız artacağı için trigiliserit oranınız düşüş gösterecektir. Aynı zamanda doğru beslenmenin düzenli uyumanın ve egzersiz yapmanın da çok büyük artıları olduğu bilinmektedir. Gizli şeker hastalarının özellikle dikkat etmeleri gereken konu ise stresi yönetmeleridir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.