Firefox 4 türkçe indir & Download

Kişiselleştirebilir özellik ve eklentileriyle senelerdir en fazla tercih edilen 2. internet tarayıcısı olan mozilla firefox yine popülerliğini sürdürüyor.

Firefox 4 radikal tasarım değişikliğiyle kullanıcısıyla buluştu. Eski kullanıcılar için alıştırma dönemi lazım. Ara yüzü kisileştirilebiliyor ancak öncekinden daha minimalist tasarımı var. Firefox performans açısından önemli değişiklikler ile karşımıza geliyor. Yeni javascript motoru jagermonkey daha hızlı grafik işleme süresi bu sebeple daha hızlı başlangıç yapıyor.

Firefox 4’te sekmeler sürükle-bırak taşınarak aktif ve hızlı çalışma imkanı veriyor. Seklemer uygulama sekmesine dönüştürülerek bir tek ikonları görünen daha az yer kaplıyor.

Firefox 4 sekmeleri belli gruplara ayırıp çalıştırabilme imkanınız var. Bu şekilde sekmeler arasında kaybolma olmadan  yapılan işe göre ayırabilirsiniz.

Sol üstte yer alan turuncu rengi olan firefox butonu tarayıcı ile alakalı menüleri topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine bu alandan ulaşabileceksiniz.

İnternette güvenli ve iz bırakmadan gezebilmek için koruma uygulaması güçlendirildi. Kötü niyeti olan yazılımların tarayıcı üstünden kullanıcıları etkileyebilmesi bu sayede git gide zor bir hal alıyor.

Programı indirmek için tıklayın…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.