Egzersiz yaparak zayıflama

Haftalık yapılan zayıflama egzersizleri programı, çoğunlukla günlerini evlerinden geçiren yaşlı insanlarda düşmeyi engellediği ve vücudu denge tuttuğu belirlendi.

kilo vermek her insanın en büyük derdidir. Hem görünüm hemde sağlık açısından tehlikeli olan fazla kilolardan düzenli egzersiz yaparak kurtulabilirsiniz. Ancak öncelikle zayıflamaya az yemekten başlamak gerekir. Akşam öğününde bol oranda mineral alabileceğiniz sebze ağırlıklı menülere yer verin. Bu şekilde vücut depolamış olduğu yağları yakmaya başlar. Sıkça ufak öğünler oluşturun. Şekeri mümkün olduğu kadar az tüketin. Vücudun şeker ihtiyacını meyve ile karşılayın. Fakat meyveyi kesinlikle protein ile beraber alın.

Egzersizler ihmal edilmemelidir. Sabah kahvaltısından önce yapılacak egzersiz gece süresince harcanan enerji açığını yok eder ve depolanan yağı eritir. Akşam yemeğinin ardından yapılacak egzersiz ise gün boyunca biriken şekeri eritir. Uyuduğunuz esnada da vücuttaki yağ depolarında yakmaya başlar.

egzersiz yaparak zayıflama

Bacaklar, kasların en fazla olduğu kısımdır. Bacağı güçlendirmek, kalorileri daha kolay yakmayı ve metobolizmayı hızlandırma anlamına gelir. Hiç bir egzersiz yapılmıyorsa bile günde 15 dakika kadar ip atlayarak bacak kaslarını güçlendirebilir yüzlerce kalori yakabilirsiniz. sağlık haberleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.