Çiftlerin tartışma nedenleri

Kabul edelim veya etmeyeli tartışma durumu ilişkilerin gerçeğidir. Dünyanın neresindeki çiftlere bakarsanız bakın her çift birbirine benzer konularda tartışırlar.

1- Para; Maddi durumlar birçok çift için en büyük tartışma sebebidir. Paranın yetersiz olması, miktarının nasıl artırılacağı, nerelere harcadığı ana başlıklar altında toplanacak konular.

2- Cinsellik; Cinsellik, birçok ilişkide büyük çekişme konusudur. Cinselliğe yeteri kadar zaman ayırmama, stres hali ve cinselliği durmadan reddedip karşı tarafı hayal kırıklığına uğratmak kavga nedenidir.

3- Ev İşleri; Kadınların iş hayatında aktif rol almasıyla, evde de ev işi yapımı çalışmaya devam etmeleri tam bir kabus. Kadınların haklı olarak itirazları sonucunda değişim oldu. Ancak bu değişim yeteri derecede değil. Erkekler ev işlerini kadınların görevi olarak görmesi sonucunda büyük tartışmalar çıkabiliyor.

Çocuk; Çiftlerin tartışma nedenlerinden biriside çocuklardır. Çocuğa karşı eşler tarafından eşit ilgi gösterilmemesi, çocuk sorumluluğunun bir tarafta daha ağar olması tartışmanın ana nedenidir.

Aile; Evlilik söz konusu olunca sadece iki kişinin değil de, ailelerde işin içerisine girdiği zaman bir ilişki yumağı doğuyor. Durum böyle olduğu zaman bütün ailenin fertlerini memnun etme çalışması kavgalarla sonuçlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.