Beyrut gezilecek yerler

Beyrut’u kuzeyi ve güney iki ayrı bölge olarak kabul edebilirsiniz.

Savaşta yeşil hat olarak isimlendirilen sınır günümüzde özgürlük meydanı olarak biliniyor ve yeni Beyrut’un merkezi olarak kabul ediliyor.

Buranın güneyinde Müslümanlar, kuzeyinde hristiyanlar yaşarlar. Meydanın yanında yer alan downtown tarihi sevenlerin ilk uğrak yeridir.

Ömer cami, parlamento binası, tarihi kiliseler ve roma dönemi kalıntıları yan yanadır. Savaştan kalan mermi izi taşıyan birçok binayı görebilirsiniz.

Güneyinde hamra caddesi şehrin en hareketli bölgesidir. Dünya markalarının mağazaları bir yerde, elbise almak isteyenlerin uğraması gereken bir yerdir.

Şehri saran sahil yolu corniche’nin en güzel bölümü rawsheh, sakin bir yürüyüş için en iyi yerdir. Denizden yükselen dev kaya manzarası için güvercin kayalıklarında tercih edilebilir.

Yemek için downtown’da bulunan kafe ve restoranlar iyi seçim olacaktır. Eğlence yaşamını görmek için monot caddesine gidilmelidir. Bu bölgede 200 üstünde bar, restoran ve kafe vardır. Eğlence sabaha kadar devam eder.

Kuzey bölgesinde, iki mağaranın arasından geçen ve sınırı meydana getiren dog river isimli nehir, teleferik ile bütün şehrin tepeden izlendiği bir yerdir ve kesinlikle görülmesi gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.