Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

Mantar vücutta belirli aralıklar ile üreme imkanı bulabilen bir rahatsızlıktır. Bilinenin aksine mantar bir kez insan vücuduna girdi mi onu vücuttan uzaklaştırmak pek mümkün olmamaktadır. Bu özelliğinden dolayı oldukça inatçı olduğunu söylemek mümkündür.

Mantarları tırnak mantarları ve diğer mantarlar şeklinde bir sınıflandırmaya ayırmak biraz saçma kaçacaktır. Ama bu mantarlar bir kez tırnağa girdiler mi diğer deri bölgelerinde kine oranla oradan uzaklaştırmak daha zor olacaktır. Bu durum tırnağın yapısına bağlı olarak farklı grafikler izlemektedir. Bazı bitkisel kürler ve çeşitli uygulamalar ile ayak mantarlarından kurtulmak mümkündür. Ayak mantarlarından kurtulmak için uygulanmaması gereken en önemli yöntem ise ayak mantarlarına uygulanan tedavi yöntemleridir. Kulaktan dolma bilgiler ile ayak mantarlarının tedavi edilmemesi hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü kişilerin ayak mantarı tedavisinde kullanılan ilaçlara duyarlılıkları farklı olabilir.

Bu sebepten dolayı yanlış ilaç kullanımından kaynaklanan hatalardan dolayı kişilerin çok ciddi sağlık sorunları yaşaması bile mümkün olabilmektedir. Bu sebepten dolayı mantarın belirtileri hissedildiği andan itibaren bir doktora görünmek büyük bir önem taşımaktadır. Mantar rahatsızlığının bitkisel tedavisi ise oldukça basit olmaktadır.

Bu konuda birkaç farklı yöntem mümkün olmaktadır. Dilerseniz ilk yönteme bir göz atalım: 1 miktar badem yağını bir çorba kaşığı tuz ile karıştıralım üzerine bir miktar havuç kabuğu ekledikten sonra ortaya çıkan bu karşımı her sabah ve akşam mantarlı bölgeye sürelim. Yaklaşık olarak kırk dakika bu karışımın mantarlı bölge üzerinde kalmasını bekledikten sonra yıkayalım.

Aynı zamanda adaçayı ve ıhlamurunda oldukça büyük artıları olduğu bilinmektedir. Bu yararları sayesinde kısa bir süre içerisinde mantarlı bölgede gözle görülür azalmalar kaydedilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.