Amsterdam gezilecek yerler

Akarsuları, kanalları ve parkları ile insanlara mükemmel bir doğal manzara imkanı sağlayan Amsterdam aynı anda sanat ve eğlencenin en güzel şehirlerinden birisi olarak bilinir.

Amsterdam’a gidildiği zaman görülmesi gereken ilk yer Amsterdam’ın en büyük müzesi olan Rikls müzesidir. Haftanın bütün günleri açık olan müze, ağırlıklı olarak Hollandalı sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapıyor. Müzede ülkenin en geniş koleksiyonunu bulabilirsiniz.

Rijks müzesi yanında dünyaca ünlü ressam Van gogh’un eserlerinin yer aldığı Van Gogh müzesi vardır. Kronolojik sergileme tarzıyla ressamın geçirmiş olduğu evreleri eserlerinin üzerinde görebilirsiniz.

Ressam rembrant’ın ve annesi Frank’ın müze yaptığı evleri de ziyaret etmek gerekir.

Amsterdam’a gidecekseniz bir kanal turu yapmadan geriye dönmeyin. Dam sokağında yürüyün ve şehir merkezi kabul edilen dam meydanını gezin.

Osmanlı zamanında ihraç edilen lale örneklerini görebilmek için Çiçek pazarına gitmeniz gerekir. Mimariyi sevenler için merkezi tren garı ve kanalların etrafında yer alan binaları kesinlikle görmeniz gerekir.

Amsterdam’da gece yaşamını atlamamak için rembrandt meydanına gidin. Kentin en turistik yerlerinden birisi olan red light districktir. 17. Yüzyılda hayat kadınlarının toplandığı bu bölge günümüzde dükkanları, gece kulüpleri ve şovları ile herkesin ilgisini çekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.