Uludağ Tatil Yerleri – Uludağ Gezilecek Yerleri

Osmanlılar tarafından adı Keşişler dağı olarak geçen Uludağ’a pek çok medeniyet yerleşmiş ve kendi isimlerini vermişlerdir. Bunlar; Mısırlılar’ ın Mismos, Romalılar’ ın Calbyeers, Bizanslılar’ ın Misolymp olarak adlandırdıkları isimlerdir.

Uludağ, kayak merkezleri ile ünlü bir beldedir. Alp usulü kayak ve kayak turlarının düzenlenmesi için en uygun alan olan bir yerde bulunması da konumunu oldukça değerli kılan yerler arasındadır. Uludağ kayak merkezi kış aylarında binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Kayakseverlerin Türkiye’ de ki en popüler yerleri olan Uludağ’da 10larca otel konaklama imkanı sağlamaktadır.

Uludağ’ın özelliklerine bakacak olursak 2543 metre uzunluğu ile oldukça dikkat çektiğini görmekteyiz. Bursa’nın doğusunda bulunan Uludağ’ın içerisinde bir de Milli Park bulunması neden ile Türkiye’nin önemli bir ilçesidir. Kış oyunları ve kışın düzenlenen pek çok etklinliğe de ev sahipliği yapan Uludağ, elverişli kayak merkezleri ile sizleri de bekliyor.

Kamu sektörüne ait 12 otel ve özel işletmelere ait olan 15 adet olarak toplam 27 otel ile konaklama imkanı sağlanan Uludağ’da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ ne bağlı Fatintepede tek iskemleli teletesiyej bulunmaktadır.

Bursa şehir merkezinden yalnızsa 32 km. uzaklıkta olan Uludağ’da hafta sonu kayak yapmaya gidebilir ve oldukça çok eğlenebilirsiniz. Tesislerde bulunan hocalar sayesinde kayak yapmayı bilmiyorsanız dahi öğrenebilirsiniz. Kayak yapmanın tadını düşerek almak istiyorsanız da oldukça eğlenceli ve karlı alanlar sizi beklemektedir. Uludağ’da kayak kiralama ve her türlü giyse bulabilme imkanınız var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.