Reklamlar ve Internet

İnternet gelişme döneminden günümüze kadar farklı amaçlar için tercih edilmiş bir medya alanıdır. Günümüzde reklam için kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Ancak günümüzde hala Türkiye’de internette reklam yayınlama hakkında şirket sahipleri geri planda kalmışlardır. Bu durum internet kullanımının çok yaygın olmasına rağmen bu şekildedir.

Ülkemizdeki internet kullanımı yüksek oranda olmasına karşın insanlar interneti genellikle arkadaşlık, aşk, oyun, video vs. gibi işler için tercih ediyorlar. Hatta insanlar internet başındaki zamanlarının büyük kısmını facebook gibi sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitelerine girerek zamanlarını buralarda öldürüyorlar.

İnsanlar bunlar yerine işleri ile alakalı araştırma yaparak kendi şirketi ya da ürün hizmetini tanıtacak siteler bulsalar ve kendilerini o sitelere ekleseler rakip şirketleri takip etseler kendilerini geliştirmeleri daha kolay olur.

İnternet üzerinde kendi tanıtım ve reklamlarını yapan şirketler de var. Bu şirketler internet üzerinden müşteride buluyorlar ve kolay bir şekilde para kazanıyorlar. Şirket sahipleri bu yüzden google arama motorunda ilk sayfada çıkmayı hedefliyorlar. Bunun içinde hemen hemen hergün birçok telefon aranıyor ve şu firma şu kelimede ilk sayfada çıkıyor, bende web sayfamın google de ilk sayfada çıkmasını arzuluyorum, bunu yapabilir misin gibi sorular soruluyor.

Seo danışmanları ellerinden geldiği kadar insanlara cevap veriyorlar ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. Karşımızdaki insana bunun için internette reklam yayımlaması tavsiye ediliyor. Bu da google adwordse reklam vermek yada kendi sektörüyle alakalı veya firma rehberi sitelerine kayıt yapılması gerekiyor. Ayrıca web sayfasının optimize edilmesi gerekiyor.

Ne kadar açıklansa bile insanlar sabırsızdır. Ayrıca bu iş için internet reklamı ve googleye reklam parası ödemek istenmiyor.

İnternette reklam yayımlatmak istiyorsanız bir internet reklam paketi almanız gerekir ve bunun bir bedeli – ücreti vardır. Bunu ödemeniz gerekir. Şirket sahiplerine önerilecek olan ilk şey ürün ve hizmeti internette reklam yaparak tanıtmanız gerekir. Firmayı daha geniş kitlelere internet sayesinde ulaştırabilirsiniz ve bu sayede kazanç elde edebilirsiniz.

Latest Comments
  1. Soner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.