Paris Gezilecek Yerler

Köklü ve sağlam tarihi ile görenleri adeta büyüleyen bir dünya şehri olan Paris’e gitmek için binlerce sebep vardır.

Alışverişe ve modaya merakı bulunan insanlar kadın, aşık olduğu kişiyle mükemmel bir romantik tatil hayali kuranlar, Avrupa tarihine, mimariye ilgi duyanların tercih edebileceği bir yerdir. Paris gelen her turiste güzel bir anı vaat ediyor.

Paris’e gidildiğinde, şarkılara dahi konu olan champs-elysees bulvarında yürüyüş yapmanız gerekir. Alışveriş seviyorsanız burada yer alan yüzlerce mağazaya girip çıkabilirsiniz, yorulursanız burada bulunan cafelerden birisini seçerek bütün günün yorgunluğunu burada dinlenerek geçirebilirsiniz.

Dünyanın sayılı mimari örnekleri içinde olan Eiffel kulesine kesinlikle çıkın. Eyfel kulesi parisin en mükemmel manzarasını sunar.

Sanata merakınız varsa kesinlikle louvre müzesini ziyaret etmelisiniz. Bu müzeyi tam anlamıyla gezebilmek için 1 gününüzü ayırmanız gerekir. Uzun koridorlarında giderken Leonardo Da Vinci’nin mona lisa eserini dikkatli inceleyin.

Klasik eserler arasında musee d’orsay’ı ziyaret etmeniz gerekir.

Notra dama katedrali Paris’te görülmesi gereken bir yer
Bohem yaşantının devam ettiği bir yer görmek istiyorsanız montramrtre’ye gidin. Burada sacre cceur kilisesi mükemmel bir manzara sunacaktır.

Paris’te yürüyüş için herhangi bir mekan sınırı yoktur. Seine nehri üstünde birçok köprüden istediğinizi seçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.