Münih Gezilecek Yerler

Kraliyet ve modern mimariler, müzeler, kaleler, yüzlerce park, mükemmel gotik kiliseler, pazarlar ve mevsimsel etkinlikler Münih’e milyonlarca turist gelmesini sağlayan başlıca özelliklerdir. Kentin merkezinde bulunan mary meydanı ve karlsplatz şehrin en önemli iki meydanıdır.

Bu meydanlar içinde, sadece yayalara özel ayrılan bölge, bulundurmuş olduğu alışveriş mekanları, cafe ve restoranları ile Münih’in en önemli yerleri arasındadır. Şehrin merkezinde frauenkirche ( catherine dral of our lady) Münih’in en ünlü binası olarak dikkat çekiyor. Şehrin en büyük kilisesi Münih-freising başpiskoposluğu olarak hizmetini sürdürüyor.

Nymphenburg sarayı, şehrin batısında kent merkezinden 20 dakikalık bir mesafede barok sarıyıdır. Şehirde çok miktarda park bulunur. Prinzregenten canddesi ve freimann arasında yer alan İngiliz bahçesi uzun patikaları, dereleri, göletleri ve kuğularıyla ünlü bir parktır. Münih’te gezilecek çok miktarda müze olduğunu da unutmayın.

Deutsches müzesi, BMW müzesi, Haus der kunst, lenbachhaus, mensch ve doğa bilimi ve tarihi müzesi kentin en önemli müzeleridir. Şehirde ortalama 80 galeri ve sergi yer alır. En önemli sanat galerileri kunstareal’de toplanmış durumdadır.

Münih şehrinde kent pazarları çok ünlüdür.

Viktualienmarkt, elisabethmarkt, fleamarkts, noel pazarları şehrin en önemli ve başlıca pazarlarıdır. Oliympic alışveriş merkezi münih’in kuzeyinde, perlacher eşnjayfsparadies şehrin batı bölümlerinde ve eschenhof pasing şehrin doğusunda bulunur ve bu alışveriş merkezleri şehrin en önemli merkezleri arasındadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.