Milano Gezilecek Yerler

305-402 seneleri arasında Batı İmparatorlarının emri altında olan Milano, büyük konstantin’in Hıristiyanlığı rahat bıraktığını duyurduğu şehirdir.

Dünyada gezilmesi gereken başlıca şehirlerden birisidir. Gezilecek yerleri ;

Katedral; Ulu ve muazzam bir katedral olan beyaz mermer, çan kuleleriyle dolu, üçgen bölümleri ve üzerindeki sivri tepeli kuleleri, heykelleriyle önemli bir yapıdır. 1386 senesinde Gian Galeazzo Visconti emri ile inşası başladı, 15. ve 16. yüzyıllarda İtalyan, Fransız ve Alman duvar ustalarının emekleriyle bitti.

Via ve Piazza Mercanti ; Via mercanti caddesinde, ön bölümünde aziz heykellerin yer aldığı ve 1564 senesinde inşa edilen Yargıtay sarayı vardır. Dünyanın en ünlü opera binası konumunda olan La Scala, 1776-1778 senelerinde Santa Maria della scala kilisesinin yer aldığı bölüme inşa edilmiştir.

Brera Sarayı Ve Resim Galerisi ; 17. Yüzyıl sarayıdır. Lombardia ve Kuzey İtalya sanatçılarının zengin eserleri vardır. Resim galerisinde Piero della francesca, signorelli, el greco, rubens, van dyck gibi sanatçıların eserleriyle birlikte 15. -16. yy lombardia okulu resimleri iyi bir şekilde korunuyor.

Sforza Kalesi ; Dört kenarlı gösterişli bir tuğla bloğundan meydana geliyor. 15, Yüzyılda Francesco sforza tarafından, eski visconti kalesinin yanına inşa edilmiştir. 19. Yüzyılda restoresi tamamlanmıştır.

Eski Sanatlar Müzesi ; Kalede yer alan müze, 14. yüzyıl Barnabo Visconti mezarı ve Michelangelo tarafından Pieta Rondaniniyle birlikte birçok heykele ev sahipliği yapıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.