Migren ağrılarına bitkisel çözüm

Migren nedir? Halk arasında ki ismi ile yarım baş ağrısı olarak da bilinen soğuk bir terlemeyle beraber insanın başında oldukça ciddi rahatsızlıklara sebep olan bir baş ağrısı türüdür. Sinirsel bir rahatsızlık olduğundan dolayı baş ağrısı türleri arasında en fazla insanı rahatsız edeni olarak da bilinmektedir. Çok fazla şiddeti artarsa kişide ciddi psikolojik rahatsızlıklara da sebep olmaktadır. Öyle ki migren ağrıları geçtikten sonra kişilerin konuşmada zorluk çektikleri bile tespit edilmiştir. Bazı insanlarda da migren ile beraber kusma gözlemlenmektedir.

Migrene doğrudan etki eden şifalı bitki pek bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı mevcut bulunan bitkilerin düzgün kullanılması önem taşır.

Anason: Bu bitki genel olarak ele alındığı zaman migren ağrılarına iyi gelen kısmının meyveleri ve yaprakları olduğunu söylemek hiç yanlış olmayacaktır. Meyvelerinin toplanma işlemleri oldukça kolay olmaktadır. Toplanan meyvelerin olgun olması migrene şifa olması açısından önem taşır. Alınan bu meyveleri gölgede kurutarak tüketirseniz migren ağrılarına iyi geldiğini gözlemleyebilirsiniz.

Biberiye: Halk arasında ki ismi ile kuş dili otu olarak da anılmaktadır. Bu bitkiyi kışın tanımanız daha kolaydır. Çünkü kış mevsiminde yapraklarını dökmez. Migrene oldukça büyük faydaları olduğu da bilinmektedir. İçeriğinde yüksek miktarda uçucu yağ ve bazı organik asitleri bulundurduğu bilinmektedir. Mide ve bağırsağın doğrudan tedavisi açısından önem taşımaktadır.

Melissa: Geldik migren açısından faydalı olan esas bitkimize, melisa bitkisi kişilerde meydana gelen pek çok huzursuzluk ve rahatsızlığı önlemektedir. Bu etkilerinden dolayı da sinir sistemini sakinleştirmektedir. Bu sakinleştirmeden dolayı da sıklıkla kullanıldığı bilinir. Çay halinde alınırsa etkileri kısa bir süre içerisinde gözlemlenecektir.
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.