Marmaris Tatil Yerleri – Marmaris Gezilecek Yerler

Masmavi denizin görüntüsü ve yemyeşil ormanın verdiği mükemmel temiz hava eşliğinde tatilinizi geçirmek istemez misiniz? Tabiki kim istemez ki! Marmaris bölgesi, Türkiye’nin Akdeniz’den sonra turistik yükünü çeken en önemli bölgemizdir. Kimi insan yemyeşil doğa da tatilleriniz geçirmek ister kimi leri ise masmavi deniz ve eğlence içerisinde. İki özellikleri de bünyesinde bulunduran Marmaris, eşi benzeri olmayan bir cennet harikasıdır.

Marmaris’ e gittiğinizde önceliklerinizin arasında kesinlikle alışveriş yapmak olacaktır. Marmaris’ e adım attıktan hemen sonra sizleri her gün kurulan bir pazar beklemektedir. Yerli ve yabancı halk tarafından milyonlarca kişinin her yıl ziyaret ettiği Marmaris’ e dünyanın en büyük pazarlarından biri kurulmaktadır.

Marmaris özellikle Rus ve Ukrayna’lı ziyaretçilerin daha çok uğradıkları bir bölgedir. Her yıl gelen turistlerin ülkelerine gittiklerinde oldukça memnun bir halde anlatmalarından dolayı turist sayısı sürekli artmaktadır. Marmaris’te ki esnaf da bu durumdan oldukça memnun. Pek çok tatil yöresinde fiyatlar yaz aylarında artmaktadır. Ancak Marmaris herkesin zannettiği gibi pahalı bir mekan değil.

Marmaris’te gezmeniz gereken başlıca yerler; Marmaris Kalesi, Taşhan ve Kemerli Köprü, Physkos, Loryma (Bozukkale), Amos, Cedrae, Hydas, Erine, Castabus (Pazarlık), Saranda (Söğüt), Bybassios, Euthenna (Altınsivrisi), Sarıana Türbesi, İbrahim Ağa Cami, Cennet Adası, Fosforlu Mağara, İçmeler, Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Günnücek, Yalancı Boğaz, Turgut (Şelale), Bozburun, Marmaris Müzesidir.

Deniz, yeşil alan,eğlence ve aynı zamanda tarihin izlerini de yaşatan Marmaris’ i tatilinizde kesinlikle tercih etmelisiniz. Marmaris’ te bulunan ve her yıl hizmet veren yüzlerce otel ve pansiyon gayet uygun fiyatlar ve avantajlar sağlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.