Manavgat Tatil Yerleri – Manavgat Gezilecek Yerler

Antalya-Manavgat yolu üzerinde ilerlerken Manavgat’a varmadan 2 km. önce Side ile karşılaşırız. Side, manavgat şelalesi ve mesire alanları ile oldukça ünlüdür. Tabiki Manavgat denilince akla ilk gelen yer Manavgat Şelalesidir. Manavgat Şelalesi dışında gezebileceğiniz yerler ; Etenna, Seleukia, Side Müzesi, Altınbeşik Mağarası, Alabalık Vadisidir.

Manavgat, Antalya’ya bağlıdır ve doğa güzellikleri ile ünlüdür. Tatillerini gezerek ve doğa ile bütünleştirerek huzur içinde geçirmek isteyenlerin en gözde mekanları arasında yer almaktadır.

Manavgat Şelalesi : Manavgat Şelalesi ilçeye 3 km. uzaklıkta bulunmaktadır ve adını da ilçeden almıştır. Tahmin edemeyeceğiniz ve hayretler içerisinde izleyeceğiniz bir yükselikten geniş alana yayılmasına rağmen gümbür gümbür sesi ile harika bir manzara ortaya çıkmaktadır. Manavgat Şelalesi’nin hemen yanında bulunan piknik alanlarında aileniz ile piknik yapabilir veya lokantalarda yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

http://www.sihirlitur.com/gezi/side_manavgat/images/01.jpg

Side’ de ise tarih ile bir bütün haline gelebilirsiniz. Yüzyıllar öncesinden bir çok medeniyetin yerleşim alanı olan Side, Manavgat Şelalesi dolayısı ile ideal bir yerleşim alanı konumundaydı. Bir çok medeniyet ve imparatorluğa ait izlerin bulunduğu site aynı zamanda tatil yörelerine olan yakınlığı ile de ilgi görüyor. Hem tarihi yerleri görmek isteyen hem de tatillerini denizde geçirmek isteyen kişiler burayı tercih etmektedir.

Manavgat ve side bölgesinde pek çok spor etkinlikleri de düzenlenmektedir. En gözde spor dalı ise kuşku yok ki rafting. Manavga şelalesinin hırçın ve dalgalı suyunda rafting yaparken oldukça eğlenceli anlar geçireceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.