Kemer Tatil Yerleri – Kemer Gezilecek Yerler

M.Ö.690 yıllarında kurulmuş olduğu düşünülen Kemer ilçesi günümüze kadar ilk gün ki güzelliğini koruyarak gelmeyi başarmıştır. Phaselis Antik Şehri, Kemer ilçesinin ilk yerleşim bölgesi olarak belgelere geçmiştir. O yüzden Phaselis Antik Şehri’ nin önemi hem tarihi yapıtlar olarak hem de turistik açıdan büyük önem taşımaktadır. Phaselis Antik Şehri, Kemer’ in ne kadar eski medeniyetlere elçilik ettiğini gösteren bir mekandır.

Kemer’ e gittiğinizde sizi büyüleyecek bir doğa manzarası ile karşılacak ve ilk olarak burada gezeceksiniz. Yeşilliklerin içerisinde sevgilinizle, eşinizle veya aileniz ile güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Kemer’ de deniz, orman ve dağlar iç içe geçmiş durumdadır ve ortaya da harika bir görünüm çıkarır. Kimi zaman deniz dalgalarının çam ağaçlarının dallarına kadar uzandığı da görülmektedir. Kemer’ de yaşayacağınız ve unutamayacağınız şeylerden biri de denizin berraklığı ve doğanın yemyeşil görüntüsüdür.

Kemer’ e sadece 10 dakikalık mesafe de bulunan Faselis ve Olimpos antik bölgeleri de oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir. Faselis ve Olimpos’ a Kemer üzerinden ister deniz ile ister kara ile ulaşabilirsiniz. İsterseniz güzel bir orman yolculuğu yaparak gidebilirsiniz.

Kemer, eğlence mekanları ve yapılan aktiviteler ile de oldukça popüler konumda yer alır. Bölgenin en çok sevdiği aktivite Jeep Safari, Bisiklet Turları, Binicilik ve Yat ile ilgili tüm etkinliklerdir.

Kemer’ de konaklamak isteyenler için yüzlerce otel bulunmaktadır. Bu oteller her bütçeye uygundur ve bütün eğlence mekanlarına oldukça yakındır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.