Kapadokya Tatil Yerleri – Kapadokya Gezilecek Yerler

Ülkemizin önemli tarihi mekanlarından biri olan Kapadokya, Yüzyıllardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kapadoya, Nevşehir ilimize bağlıdır ve önemli bir turizm beldesidir. Kapadokya’yı en iyi şekilde yansıtan simgeleri ise peri bacaları, kiliseler ve taştan oyma evleridir. Özellikle yabancı turistlerin yaz, kış farketmeden burayı ziyaret ederek tarihi eserleri görmesi sağlanmaktadır. Bunun içinse yerli ve yabancı pek çok tur şirketi aktiviteler düzenler.

Ülkemizin kültür turizmi ihtiyacının % 70 lere varan oranı Kapadokya’ya aittir. Pek çok yapıt ve görsellikler ile yabancı ve yerli turistlerin sık sık uğradıkları mekanlar arasında yer alır. Peki neden Kapadokya ?

Tarih ve kültür tutkunlarının bu muhteşem manzara ve eserler ile dolu ilçeyi görmek için bahanesi elbette ki olamaz. Tarih ve kültürüne meraklı olan herkes muhakkak Kapadokya’ya uğramalıdır. Jeolojik çalışmalar ile ortaya çıkarılan doğal manzaralar insanları hayrete düşürecek güzelliklere sahiptir.

Kapadokya’da konaklamak isterseniz pek çok alternatifiniz var. Yerli halkın evlerinin bir bölümünü pansiyon yaptığı mekanlarda kalabilirsiniz veya pek çok otel arasından kendinize yer bulabilirsiniz. Kapadokya’ da ki otel fiyatları hayatınızda görebileceğiniz en düşük fiyatlardır.

Kapadokya’ ya gidince kendinize nereyi gezeceğim diye sormanıza gerek yok. Kapadokya küçük bir yer olması ve her yerinin tarihi ile dolu olması nedeniyle baştan aşağı sokak sokak gezilmelidir. Ancak öncelik vermeniz gerekiyorsa kiliseler, yer altı şehirleri, mezarlar, oyma evleri ilk olarak ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.