iPhone 5 iki çeşit mi olacak ?

Apple parçalarını tedarik eden bir firma çalışanının bildirdiğine göre iPhone 5 aslında ‘standart’ ve ‘pro’ olmak üzere iki çeşit çıkacak. Piyasada bulunan iPhone 5 resimleri sadece tasarımcıların muhtemel olarak çalıştıkları resimler aslında ama sanki bu resimler gerçeğe dönüşüyor.

Tedarikçi firmanın çalışanının bildirdiğine göre Apple iki çeşit parça sipariş ediyor-bir tanesi keskin kenarı olan digeri ise eski iPhone 3G kenarına benzer bir şekilde hafif tombulumsu bir kenar.

Eğer Apple normalin dışında bir ürün piyasaya sürmek istemiyorsa bu parçaları ayrı ayrı modellere monte ederek piyasaya sürecek. Bu demek oluyor ki iPhone 5 bekleyenleri aslında ‘pro’ ve ‘standart’ olmak üzere iki değişik cihaz bekliyor. Yani bir süre acaba hangisini alacağım diye araştırıp düşünmek gerekiyor ne yazik ki.

iPhone Download Blog, Apple’ın iki çeşit iPhone bileşenlerini stokladığını ve bu parçaların tek bir iPhone’a sığamayacağını söylüyor. Bu durumda bir tanesi daha ucuz diğeri daha pahalı olmak üzere bu yıl içerisinde iki adet iPhone 5 görmemiz mümkün. Biri ucuz olacak çünkü bir tanesinde son teknoloji kullanılmayacak. Yani Apple sonunda yeni çıkan modelleri alamayan kullanıcıları da düşünüp ucuz versiyonunu da çıkarmış olacak. Bir başka deyişle herkes iPhone kullanabilecek. iPhone 5 fiyatlarını henüz bilmememize rağmen yeni çıkacak model mevcut piyasada bulunan iPhone 4’ten ucuz olacak.

Apple bu iki değişik modelde iPhone 5 tezini destekler şekilde standart olan parça siparişlerini verdikten sonra şimdi de daha yüksek kalitede olan telefon parçası siparişlerini vermeye başlamış. Kaynağın söylemesine göre bu parçaların her ikisi birden bir telefonun içerisine giremez. Dolayısıyla görünen o ki Apple yeni iPhone’u iki değişik versiyonu ile piyasaya sürecek.

Biz iPhone 5 bekleyeduralım Apple kapalı kapılar ardında kim bilir yine neler peşinde. Bazı ülkelerde iPhone kullanıcılarının oranı %70’i geçmişken bence Apple bu sefer ikinci dünya ülkeleri üzerinde çalışıp zaten çok yüksek miktarda olan kazancını daha da artırmanın yollarına bakacaktır.

iphone

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.