Edremit Tatil Yerleri – Edremit Gezilecek Yerler

Eğer sessiz ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız işte sizlere büyük bir fırsat. Edremit, tam bir oksijen deposu olan ve betonlaşmaya karşı doğa güzellikleri ile insanı büyüleyen bir tatil beldesidir.

Edremit’ e gittiğinizde işte sizlere lazım olan bilgiler.

Şahindere Kanyonu : Edremit’in en eski yerleşim alanlarından biri olan Şahindere Kanyonu, Altınoluk’ a kısa bir süre kadar ileride bulunmaktadır. Sonunu göremediğiniz bir mağara kadar etkileyici olan kanyon tam olarak 600 metre yüksekliğinde ve 27 kilometre uzunluğundadır. Edremit’ e dağlardan gelen temiz havayı pompalama görevi bu eşsiz güzellikte ve kokudaki kanyona düşmüş durumda.

Antandors : Edremit’in batısında bulunan antik kent Antandros, efsane kahraman Conan’ın yurdu olarak yıllardır ün salmıştır. Bir çok arkeoloji eserin bulunduğu Antandros’ a uzmanlar geleceğin efesi gözü ile bakmakta ve korumaktadır.

Tahtakuşlar Müzesi : Edremit’ten çıktığınızda Altınoluk yolu mevkiinde bulunan Tahtakuşlar Müzesi, UNESCO ödüllü en güzel müzeler arasında yer almaktadır. Kazdağı köylerine yerleşmiş Tahtacı Türkmenlerinin giysileri, eşyaları, halı ve çadırları Tahtakuşlar Müzesi’ nde en güzel şekilde tanıtılmıştır.

Edremit, Sarıkız söylentisi ile her yıl 15 Ağustos’ta binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Sarıkız, Hasanboğuldu köyü ile Akçay yolu arasında bulunan Kartalçimen Düzlüğü’nde anılmaktadır.

Edremitte kalmak isterseniz oldukça fazla imkanınız var. Kalacak yer sıkıntısı yaşamayacağınız ender yerlerden biridir. Güler yüzlü ve oldukça yardımsever halk ile bütünleşen ilde bir eve misafir olarak günlerce kalabilir veya otelleri tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.