Diş taşı temizliği

Diş taşı tükürükte bulunan mineraller ve plakların bir sonucu olarak karşımıza çıkar. Diş hekimleri dişte ki bu oluşumu tartar ya da kalkalüs olarak adlandırırlar. Diş taşı özellikle diş eti iltihaplanmasına ve priodontit denilen diş hastalığına neden olur.

Diş taşları diş eti çizgisinin altında oluştuğunda sorun teşkil edebilir çünkü diş taşı kireçli ve sert bir yapıya sahip olduğundan temizlenmesi zordur. Düzenli periyotlarla diş taşlarını temizlemek uzun vadede zorlu ve diş etinizi kanatacak şekilde diş taşı temizliğinden sizi kurtaracaktır.

Diş taşı oluşumunu engelleyen birçok diş macunu olsa da bunlar sadece diş eti üzerinde bulunan diş taşlarının oluşumunu engelleyebilir. Diş macunlarının diş eti seviyesinde oluşan diş taşlarına fazla bir etki etmediği saptanmıştır. Eğer tartar kontrolü yüksek diş macunu kullanırsanız diş taşlarınızı temizletmeye gittiğinizde dişlerinizin daha iyi temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Diş taşı temizliği fiyatı

Diş taşı temizliği fiyatı diş temizliğini yapacak kuruma, doktora ve kullanılacak malzemeye göre 30 ile 150 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.