Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısı dayanılmaz bir hal aldığında her insanın cevabını aradığı soru “diş ağrısına ne iyi gelir” olur büyük ihtimalle. Diş ağrısı çektiğinizde evinizde neler yapabilirsiniz. Dişe kolonya, rakı, aspirin koymak diş ağrınızı geçirir mi?…

Diş ağrısı hiç beklemediğiniz bir zamanda gelip sizi bulabilir. Tabi bir iş görüşmesinde iseniz ya da çalışıyorsanız bu durum daha dayanılmaz bir hal alır. Bu durumda b,r diş doktoruna görünme şansınız yoktur. Buna benzer durumlarda diş ağrınızı geçirebilecek uygulamaları kendiniz yapmanız gerekir.

Diş ağrısına evde neler yapılabilir?

İlk olarak mümkünse ağrı kesici alarak kısa bir süre içerisinde doktorunuza gitmelisiniz.

Sizi uykunuzdan uyandıracak kadar dişiniz ağrıyorsa ve diş doktoruna gitmenizde mümkün değilse ağrı kan basıncının baş bölgesine basınç yapmasıyla arttığı için yatış pozisyonunu değiştirebilirsiniz.

Yemek yedikten sonra bir ağrı yaşıyorsanız eğer dişlerinizi fırçalamak ağrınızı dindirebilir. Eğer soğuk ve sıcağa karşı hassasiyetiniz varsa soğuk veya sıcak olmayan ılık gıdalarla beslenerek en kısa zamanda yine doktorunuza başvurmalısınız.

Dişe kolonya, aspirin, rakı gibi maddeler koymak diş ağrısını geçirir mi?

Bu maddeler dişinizde kimyasal yanıklara yol açabilir. Bu yöntemlerle diş ağrısının azalmasının nedeni diş sinirlerinin bir nebze ölmüş olmasıdır. Bu yöntemler sizi bir anlık olarak rahatlasa da uzun vadede diş etlerinin yanmasından dolayı yeniden ağrı yaşabilirsiniz.

Bunlar yerine yapabileceğiniz en iyi şey ağrı kesici içmektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.