Didim Tatil Yerleri – Didim Gezilecek Yerler

Didim’i size tarif etmek için kullanacağım iki kelime ‘ Doğa Cenneti ‘ dir. Güllük körfezinde bulunan iki yarım adanın birine kurulmuş olan Didim, doğa ile iç içe bir tatil beldesidir. Güllük körfezinin diğer yarısında ise Bodrum bulunmaktadır. Didim 53 km lik bir sahil boyunca uzanmak ve sadece kumlar ile örtülü olan koylara sahip bir doğa harikasıdır. İşte bu sahil şeridi boyunca uzanan koylar arasında dünyanın en ünlü plajı Altınkum bulunmaktadır.

Didim, oldukça sıcak bir iklime sahiptir. Didim’de bulunan ve yaklaşık olarak sayısı 200ü geçen otel ve pansiyonlar her bütçeden kişileri ağrılamak için kullanılmaktadır. Didim’i diğer tatil yörelerinden ayır kılan özelliklerinden biri ise kamp imkanıdır. Otellerde veya pansiyonda kalmak istemiyorsanız, kendinizi doğaya adamış biri iseniz ormanın içerisinde denize oldukça yakın bölgelerde çadır kurarak tatilini geçirebilirsiniz.

Didim, tekne turları ve plajları ile turistlerin ilgisini çekmektedir. İsterseniz tertemiz sahillerde denizin keyfini çıkartabilir, isterseniz yat turuna çıkarak Ege’nin maviliklerinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

Didim’in tarihi de oldukça tatmin edici. Tarihi mekanların başlıcası olarak Apollon Tapınağı görülmektedir. Apollon Tapınağı, antik çağın en büyük 3. tapınağı olması bakımından oldukça önemli bir tarihe sahip yapıttır. Ayrıca dünyanın yedi harikası içerisinde yer almakta olan Artemis Tapınağı’nın da bire bir aynısıdır.

Didim’de tatil yapıp da antik tiyatroyu görmeden gelmemelisiniz. Denizden 40 metre yukarıda bir tepe üzerine oluşturulmuş tiyatroda yaz aylarında konserler,etkinlikler ve festivaller olmaktadır.

Etiketler:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.