Çeşme Tatil Yerleri – Çeşme Gezilecek Yerler

Sıcak kanlı ve sevecen insanları ile Türkiye ve Dünya üzerinde oldukça pozitif etkiler bırakmış olan Ege’nin en narin kentlerinden biri olan Çeşme, gece hayatı ve modern tesisleri ile her yıl yaz aylarında binlerce turistin uğrak yerleri oluyor. Tatil yaparken eğlence ve gezmeyi tercih edenlerin popüler mekanı olan Çeşme, yeni kurulan plajları ve her yıl burada yapılan festivaller ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Çeşme’ de eğlence ve gezmenin saati bulunamamaktadır. 7/24 açık cafe ve barlar, restorantlar ve eğlence alanları ile sınırsız tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Bodrum’ un en dikkat çekici koyları Altınkum ve Pırlanta Tursite’dir. Kuzey rüzgarları bu koylara ulaşmadığı için oldukça sakin olan deniz ile birlkte her gün düzenen sahil partilerini katılarak tatilin ve eğlencenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Ilıca, Çeşmeye sadece 5 km uzaklıkta olan ve körfezi, 2 km uzunluğundaki tertemiz ve geniş plajı, incecik bembeyaz kumları ve denizin içerisinde kaynayan termal suyu ile hem önemli bir belde hemde turistik açıdan önemli bir mekandır. Huzur içinde sessiz bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında ilk sıralarda olması gereken Icıla, kaynayan termal suyu ile yüzlerce hastalığında doğal çözümünü getirmektedir.

Çeşme’de konaklamak oldukça kolaydır. Hemen hemen tüm bütçelere uygun oteller bulabilirsiniz. Otellerin kalitesi, eğlence mekanları, aktiviteleri fiyata yansımaktadır. Çeşme’ de tatil yapmak istiyorsanız aylar öncesinden rezervasyon yaptırmanız da fayda vardır çünkü yaz aylarında tüm oteller tıklım tıklım dolmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.