Bodrum Tatil Yerleri – Bodrum Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en işlek tatil yörelerinden biri olan Bodrum, tarihi ile de binlerce kişinin her yıl tekrar tekrar ziyaret ettiği doğa güzellikleri ile bütünleşen bir kenttir. Tarihi oldukça eski olan ve bünyesinde yüzlerce tarihi eser bulunduran Bodrum’ un en gözde mekanları ise; antik tiyatro, bardakçı koyu, gümbet, tuzla kuş cenneti, bitez, ortakent ortakent ve barlar sokağıdır.

Antik Tiyatro: 13.000 kişilik kapasiteye sahip oln Antik Tiyatro üzerinde yapılan çalışmalar ile orta sahne oluşturulmuş ve oturma yerleri restore edilmiştir. Restore çalışmalarını titizlik ile yapan Belediye çalışanları geçmişten kalan tüm izleri sağlam bırakmak için tüm çabaları göstermiştir.

Bardakçı Koyu: Gümbet ile Bodrum arasında ki yerini alan Bardakçı Koyu, suyu ve çeşmeleri ile geçmiş tarih dönemlerinden beri tüm halkın temiz su içtiği ve adını da testi şeklinde ki bardaktan aldığı bir mekandır. Öncelerde insanlar burada kayılar ile su toplayıp Bodrum’ da satarak çok iyi kazançlar elde etmekte idi.

Gümbet: Bodrum’a sadece 2 km uzaklıkta olan Gümbet’ e ister 2 dakikalık dolmuş yolculuğu ile isterseniz de yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bodrum’ a bağlı en popüler mekandır. Tarihin yanı sıra eğlence için Bodrum’ u seçen ziyaretçiler Gümbet’i tercih etmektedir. Bunun nedeni ise tüm eğlence mekanlarının burada olmasıdır. Bodrum, sörfçüleri de oldukça tatmin etmesidir. Yaz ve kış aylarında sürekli fazla rüzgar alması neden ile sörf tutkunlarının vazgeçilmez mekanları arasında yerini alır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.