Akçakoca Gezilecek Yerler

Akçakoca Karadeniz’in batı kısmında yer alan ve Düzce’nin denize açılan kapısı konumunda olan bir ilçesidir. Ankara’ya ortalama 2,5 saat, İstanbul’a ise 2 saatlik mesafede yer alır ve Türkiye’de turizmi ilk başlatan merkezler arasında bulunur.

Gezilecek Yerleri ;

Ceneviz Kalesi, Mesire Yeri ve Plajı; Şehir merkezinin 2 km batısında, fındık bahçelerive orman eteğinde tarihi kalenin doğusunda ve batısında mükemmel kumsal ve güzel sularıyla insanları bekleyen iki tane koy ve kale içerisinde Akçakoca belediyesi tarafından işletilen ve büyük ilgi gören piknik alanı vardır.

Fakıllı Mağarası ; Şehir merkezine ortalama 8 kilometre güney doğusundaki fakıllı köyü içerisinde yer alan mağaraya gidebilmek için, çuhalı çarşısından, itfaiye ve cezaevi istikametini takip edip, çevre yolu köprüsü altından geçerek köy merkezine gidebilirsiniz. Mağara 1 metre yükseliğinde, 15 metre bir galeriden giderek ulaşılır.

Aktaş Şelalesi ; Şelalenin mükemmel görüntüsüyle bütün ilgiyi üstüne çeken doğa harikasıdır. Şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunur.

Sarıyayla Şelalesi ; Şehir merkezine yaklaşık 14 kilometrelik bir mesafededir. Doğa yürüyüşü yapmak isteyen insanlar için ideal bir mekandır.

Melenağzı Köyü ve Plajı ; Akçakoca’nın 13 kilometre batısında yer alan köyde balıkçılık çok önemli bir meslektir. Köy içerisinde melek çayı balıkçı teknelerinin bulunduğu liman konumundadır. Sahil boyunca doğal plajlar, gazinolar, kamping alanları vardır.

Karaburun Köyü ve Plajı; Geniş plajları, sakin ev pansiyonlarıyla rağbet gören bu bölgede kır kahvesi, lokanta ve gazinolar ek imkan sağlıyor.

Etiketler;

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.