Sağlıklı bronzlaşmak

Yaz mevsimi kapıda, sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak çoğu insanın en çok istediği şeydir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki dikkatsiz bir şekilde yapılan bronzlaşmalar çok ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bronzlaşmaya çalışırken çil ve lekeler cildimizde yoğun bir şekilde bulunabilir bu sebepten dikkat edilmesi gereken bazı öneriler bulunmaktadır.

Güneşin altında belirli bir miktar kaldıktan sonra ılık bir çaya batırılmış pamuk ile dikkatlice vücudunuzu silebilirsiniz. Daha sonra çay kuruduktan sonra duşa girerek bronzlaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak adına pek çok şey yapılabilir. Eğer burun bölgelerinizde oluşan yanıklardan şikayetçiyseniz yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bir miktar havucu ince ince rendeleyerek burnunuzun üzerine sabah akşam sürebilirsiniz. Bu uygulama hem güneşin etkilerini azaltacak hem de kısa bir süre içerisinde bronzlaşmanıza yardımcı olacaktır.

Güneş vücutta bulunan nemi tamamen almaktadır. Bu nemin yeniden kazandırılması için bir miktar zeytinyağı ile vücudunuzu silebilirsiniz. Hem derinizin elastikiyetini tekrardan kazanmasını sağlayacak, aynı zamanda da kaybetme ihtimaliniz olan nemi tutacaksınız.

Eğer güneşin olmadığı yada kısıtlı olduğu bir yerde oturuyorsanız bazı krem ve uygulamalar yardımıyla da zayıflayabilirsiniz. En büyük bronzluk kaynağı solaryum cihazıdır. Bu cihazın içine girerek kısa bir süre içerisinde bronzlaşabilirsiniz. Bazı kremleri de sabah akşam sürerek sağlıklı bir şekilde cilt renginizin bronzlaşmasını da sağlayabilirsiniz. Ne olursa olsun her zaman için cilt sağlığına dikkat etmek gerekmektedir. Kadınlar tarafından son dönemde sıklıkla tercih edilen vücut yada bebek yağları güneşin zararlı etkilerine karşı da aktif olarak kullanılabilir.

Aynı zamanda sahilde güneşlenirken yüksek faktörlü bir kremden de destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve hızlı bir bronzluk için kakao yağı da sıklıkla tercih edilen yağlar arasında gelmektedir. Sağlıklı cilt bakımı oldukça büyük ve önemli bir yere sahip olmalıdır.

Cilt kanserlerinin büyük bir çoğunluğunun güneşin zararlı etkilerinden kaynaklandığını unutmamak gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.