Saç çıkarmak için bitkisel çözüm

Saç çıkarma tedavileri içerisinde insanlarından yoğun bir şekilde uyguladıkları yöntemlerden biri de bitkisel saç çıkarma tedavileridir.

Saçların ilaçla tedavisi doktor kontrolünde yapılır ve yine doktorunuzun vereceği reçeteye göre uygulanır. İlaçla tedavi uzun vadeli olduğundan çoğu kişi tedavilerini sonuç alamadıkları için yarıda kesebilir. İlaçla tedavi daha etkili olabilir. İnsanlar kısa vadede sonuç alamadıkları için bitkisel saç tedavisi uygulayabiliyorlar. Bu yazımızda da bitkisel yöntemlerle saç tedavisi için internetten araştırarak bulduğumuz bir tedavi şeklini siz ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.

Saç dökülmesini tetikleyen en önemli faktörün stres olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bunu izleyen faktörler; yanlış ilaç kullanımı, beslenmek bozuklukları vb. tetikleyici unsunlar saç dökülmesini tetikleyebiliyor.

Saçlarınıza uygulayabileceğiniz bitkisel bir karışım

– 50 ml Susam Yağı
– 50 ml Ceviz Yağı
– 50 ml Çörek Otu Yağı
– 20 ml Çam Terebentin
– 2 ampül E Vitamini
– 2 ampül B Vitamini

Yukarı lislenmiş ürünler karıştırılır ve 1 haftada 2 ya da 3 defa saçlarınıza uygulanır. Bu karışımı nemli saçlara uygulamalısınız ve uyguladıktan sonra streç bir filmle sararak üzerine Sıçak bir havlu ile kapatmalısnız. Bu şekilde yaklaşık 2 saat bekledikten sonra size uygun olan bir şampuan ya da sabun ile yıkamalısınız. Bu formül saçlarınızın güçlenmesini sağlar ve saçlarınızın dödüklmesine engel olur.

Not : Bu yazı bilgi amaçlı yayınlanmıştır. Bu yöntemi doktor kontrolünde uygulayabilirsiniz. Meydana gelebilecek problemlerden dolayı sitemiz sorumlu değildir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.