Online Çiftlik

Günümüzde online çiftlik modundaoynanan birçok farklı oyun bulunmaktadır. Her oyun kendi içerisindefarklılıklar göstermekte ve kullanıcısından değişik isteklerdebulunmaktadır.

Her oyuncu ilk olarak kendisine sunulan bir toprak arazisi üzerindeçiftliğini geliştirmeye çalışmakta ve bunun yanı sıra çiftliğini daha dageniş alanlara yaymaya uğraşmaktadır. Adı üstünde online çiftlik oyunu olduğu için her kullanıcı istediği anda çiftliğinebağlanabilmekte ve çiftliği üzerinde istediği değişikliği ya da aktiviteyigerçekleştirebilmektedir.

Diğer yandan oyun içeriklerinde chat kısımları bulunmaktadır. Bu chatkısımları sayesinde herhangi bir çiftlik sahibi ile iletişim kurmak ya dasohbet içerisinde girmek mümkündür.

Oyunlar genelde farklı tohumların ekilmesi ve bunların hasat edilmesimantığı üzerine kurulmuştur. Oyunların ana mantığında ilk olarak yoğun birşekilde tohum ekilmesi bunların en kısa zamanda hasat edilmesi şeklindedir.Bunların ardından dükkanların ya da depoların kurulması ve ardından araçlarile nakliye edilmesi gelmektedir. Bu sayede tarlalar üzerinde gelişimlersürmekte ve oyuna katılan hayvanların da etkisiyle gerçek bir çiftlik havasımeydana gelmektedir.

Gerek hayvanlar, gerek tarlalar gerekse araçlar bakımından gerçek bir çiftlik haline getirilen oyun alanları üzerinde her şey zaman içerisindegerçekleşmekte, örneğin ekilen bir tohumun büyümesi ve hasat zamanınagetirilmesi zaman almaktadır. Bu nedenle oyunların keyif verici yanı buradaortaya çıkmakta ve online çiftlik oyunları bu sayede oldukça geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.