Omuz Masajı nasıl yapılır ?

Gün boyunca devamlı çalışan ve koşuşturmaca yaşan kişilerin mutlaka masaja ihtiyacı vardır. İnsanların gün içinde yaptıkları işlerden dolayı en çok ağrıyan bölgelerinden biri de omuzdur. Masaj yapmayı bilen ellere omzunuza masaj yaptırırsanız büyük oradan rahatlayabilirisiniz.

Omuz masajı toplumumuz tarafından sıradan bir masaj türü olarak bilinse de omuz masajı yapmanın birçok inceliği vardır. Bununla beraber yanlış yapılan bir masaj rahatlık yerine size zararda verebilir.

Omuz Masajı Nasıl Yapılır?

İlk olarak omuz masajı yapılacak bölge bir süreliğine ovalanarak sadece ısıtılır. Bu sayede kişinin rahatlaması ve gevşemesi sağlanır. Omuza ve omuz kaslarına yapılacak mesaja yani uygulanacak baskıya firikson adı verilir. Uygulayacağınız firiksiyon, dokunun kas altlarına kadar ulaşmasını sağlayacak tempoda olmalıdır. Firiksiyon, doku ve kas altında sıkışmış olan enerjinin çözülmesini sağlayarak masaj yaptığınız kişinin kendini rahat ve zinde hissetmesini sağlar.

Omuzlara Yoğurma şeklinde Masaj yapmak!

Başparmak ve parmaklar ile yapılan dairesel işlemle yoğurma şeklinde masaj yapılabilir. Yoğurma masajı ile deride ki kaslara ve eklem denklemlerine ulaşabilirsiniz. İki elin parmakları ile omuz çizgisinden başlayarak omuz boyunca ellerinizi sağlı sollu hareketler ile ilerletmelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.