Koltuk altı terlemesine bitkisel çözüm

Koltuk altı terlemesinin çok farklı nedenleri olabilir. Özellikle yaz aylarında aşırı derecede hissedilir olan sıcaklar yüzünden koltuk altı terlemesi yaşayan kişiler için bu durum dayanılmaz bir hal alabilir. Koltuk altı terlemesini tetikleyen en önemli neden aşırı sıcaklık değerleri olarak bilinse de stres, gerginlik gibi durumlarda koltuk altı terlemesinin farklı nedenlerindendir. Bazı insanlar hassastır ve ufak bir stres durumunda ter bezleri çalışabilir. Bunlarla beraber ortaya çıkan ter kokusu da insanları büyük ölçüde rahatsız etmektedir.

Cinsiyetiniz ne olursa olsun koltuk altı terlemesi insanı sıkan bir durumdur. Koltuk altını kıl ve tüylerini temizlemek, lazer epilasyon yaptırmak kokuyu önlemek için tam bir çözümde getirmiyor.

Tedavi amaçlı olarak botoks tedavisi, ter gideren deodorantlar işe yaramaktadır.

Koltuk altı terlemesine bitkisel çözüm

Koltuk altı terlemesini önlemek amacıyla bitkisel tedavi yapmadan önce koltuk altınızı güzel bir şekilde traş etmeli ve yıkamalısınız ki uygulayacağımız bitkisel tedavideki maddeler koltuk altı bölgesine iyice nüfuz edebilsin.

Adaçayı yapraklarını sıcak suda 2 dk kadar sıcak su da tuttuktan sonra bu yaprakları alıp koltuk altına sıkıştırıyoruz. Bu şekilde 20 dk kadar bekliyoruz. Adaçayı yaprağının içerisinde bulunan maddeler doku altında bulunan yapısı etkileyerek belli ölçüde terlemeyi engeller. Bununla beraber adaçayı yaprağında bulunan maddeler koltuk altı kokusunu da önlemektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.