Halsizlik İçin Şifalı Bitkiler

1- Pelinotu, kara hindiba, kantaron, şahtare, elme köpekayası, adaçayı, ıhlamur, kekik, antepfıstığı, havlıcan, turp tohumu, badem ve zencefil halsizliğe çok iyi gelen bitliler arasındadır.

2- Kekik, çam iğnesi, yosun ve ceviz yaprağıyla birlikte yapılacak olan banyo insana zindelik kazandırır.

3- 1 Bardak kaynar su içerisine birer çay kaşığı zencefil, toz havlıcan ve süzme bal ilave edildikten sonra 10 dakika demlenmesi için bekletilir. Daha sonra içilir. Üzerine 1 çorba kaşığı antepi fıstığı yenilir. Bu günde 2 defa uygulanması gerekir.

4- 4 Tane erik, 2 tane şeftali ve 3 tane badem çekirdeği çıkartılıp blenderdan geçirilir. Yavaş yavaş içildiği zaman zindelik kazandırır.

5- 100’er gram kuşburnu, ahududu, böğürtlen yaprağı ve mersin yaprağı karıştırıldıktan sonra 1 adet çorba kaşığı alınıp 1 bardak suya konularak 10 dakika kaynatılır. 2 Saat demlenebilmesi için bekletilir. Süzüldükten sonra 100 gram süzme bal eklenerek her gün 1 çay bardağı içilir.

6- Et kaynatıldıktan sonra suyu süzülür. İçerisine bal ve bir miktar sirke konulur ve şerbet yapılır. Aç karına bir bardak içilir.

7- 5’er gram havlcan ve zencefil kaynatılıp çay kıvamına getirilir. Üzerine antep fıstığı yenir. Hazırlanan bu çay romatizma için çok etkilidir.

8- Pelin otu kaynatılıp esmer şeker veya bal ilave edilerek birer bardak içilir.

Verdiğimiz bu öneriler uygulanırsa halsizlik sorununa çare bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.