Genetiği değiştirilmiş gıda tüketimi ve kanser!

Para Hırsı Kanser Nedeni

Kansere neden olan rahatsızlıkların başında yanlış beslenmenin geldiği bilinmektedir. Genetiği değiştirilmiş gıda tüketimi, gereksiz yere hayat koşuşturması arasında savrulup giden insanların daha kolay bir şekilde kansere yakalandığı gözlemlenmiştir.

Kadınlarda kansere yakalanma oranının her geçen sene daha da arttığı gözlemlenmiştir. Bunun temel sebebi ise üniversite hayatının sona ermesiyle beraber hızlı bir hayat temposunun içinde sürüklenmelerinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Kanserin en büyük etkeni ise kadınlar için; aşırı yalıtımı yapılan binalar ve kozmetik ürünlerinin yoğun bir şekilde kullanılması gibi etkenlerin sebep olduğu bilinmektedir.

Son dönemlerde iş ve sosyal hayatın yıpratıcı sonuçları ve psikolojik etkilerinin de kanser oluşumunu doğrudan etkilediği düşünülmektedir. Kansere yakalanma yaşı ise 20 ye kadar gerilemektedir. Kadınlarda en çok rahim ve meme kanseri gözlemlenirken, erkelerde ise prostat ve bağırsak kanseri en fazla gözlemlenen kanser türleri arasında yer almaktadır.

Yapılan bir diğer araştırma da kanser oranları hakkında oldukça çarpıcı bilgiler elde etmemizi sağlamaktadır. Diplomalı kadınlarda meme kanserine yakalanma riski 8/1 (her 8 kadından 1 i) şeklinde olurken, bu rakam Afrika’da 25/1 e kadar gerilemektedir. Bu durumda kadınlarda para ve bazı hırsların artması sonucunda kansere yakalanma riskinin de artığı sonucunu ortaya çıkarmaktadır.

Kanser’de erken tanı da oldukça önemlidir. Pek çok kanser türü erken tanı sayesinde kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Bu sebepten dolayı 20 yaşından sonra her sene düzenli olarak kanser testi yaptırmanın büyük bir artısı bulunmaktadır.

Hayatımızın her evresinde kanser ile iç içe kalmak zorunda olduğumuz anlar olabilir. Önemli olan bu hastalığın kolaylıkla atlatılabileceğine duyulan inanç olmalıdır. Bu sayede kanserin üstesinden gelmekte mümkün olmaktadır. Yapılması gereken en önemli şey hastalığın erken teşhisi ve etkili bir mücadele yöntemidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.