Basen eritme hareketleri ve basen eritme egzersizleri!

Basen eritme egzersizleri – basen eritme egzersizleri ile bu sorunuzdan kurtulabilirsiniz. Özellikle kadınların en çok kas ve yağ içeren bölgelerinden biriside kalçalarıdır. Bununla beraber kilo almaya en çok müsait olan ve en kolay kilo alabilen bölgede kalçalardır. Kalça bölgesinde yağ dokusu oldukça fazladır ve kan dolaşımı da yavaştır. Bu sebepten gevşemeye müsait bir bölgedir.

Bunlarla beraber sıkı bir egzersiz programı ile kalça bölgesini eritip forma sokmakta diğer bölgelerinizi forma sokmaktan daha kolaydır. Belli bir program ile kalça egzersizleri yaparak çok kısa bir sürede basenlerinizin forma girmesini sağlayabilirisiniz.

Sizlere altta vereceğiniz basen egzersizlerini uygulayarak kısa bir sürede basenlerinizi eritebilirsiniz;

1. Yüzünüzün üzerine uzanın ve ayaklarınızın yere değmesine alnınızın da yere temas etmesine dikkat edin. Ellerinizi kalçanızın üzerine koyun. Daha sonra kaslarınızı sıkıp bırakın. Yani kaslarınızı 7-8 saniye kadar sıkıp bırakıyorsunuz. Bu hareketi yaklaşık 10 defa tekrarlayın. Bu hareketi yaparken boynunuzun düz olmasına da dikkat edin.

2. Yüzüstü uzamaya devam edin ve ayakuçlarınızdan destek alarak kalçanızı yukarı kaldırmaya çalışın. Kalçanızı 4-5cm kadar yukarı kaldırın. Bu hareketi 5 defa yapıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.