Yüz gençleştirme teknikleri

Genelikle 30-45 yaş aralığında görülen cilt esnekliği azalmış fakat tam yaşlanmadan bahsedilemiyorsa bu durumda ameliyattan önce medikal estetik uygulamaları ve cihaz uygulamaları ile anti aging tercih edilebilir. Yüz gençleştirme merkezlerinde dolgu ve botoks uygulamaları cilt mesoterapisi prp tedavisi kimyasal peeling ve yaşlanma karşıtı ve yaşlanmayı geciktiren özel cilt bakımları gibi medikal estetik uygulamalar yanında ultrasonik cilt gençleştirme ulstronic peeling lazer tedavileri uygulanabilir. Bu tedavi metotlarının hangisinin gerçekten gerekli olduğunu ve hangisinden iyi sonuç alınabileceğini doğru tespit etmek önemlidir. Bu amaçla tedaviden önce iyi bir cilt analizi yapılır.

Eğer cilt elastikiyetini kaybetmiş donuk lekelenmeler ön planda gözenekler açık ve akne skarları mevcutsa ince kırışıklılar ön pilandaysa öncelikle ciltteki ölü ve sertleşmiş keratin tabakasını ortadan kaldırmak gerekir. Uygulanacak peelingin deriliğine doğru karar vermek öneklidir. Ultrsonik pelinle hafif düzeyde kalınlaşmış cilt soyulup siyah noktalar ince kırışıklıklar derin olmayan akne izleri gibi üst ciltteki sorunlar giderilebilmek mümkündür.

Cildin yüzeysel ve derin temizliği sağlandıktan sonra kollajen üretimini artırmak için ulrasonic dalgalarla cilde derin ısı veren yöntem olan anti wrinle sistem veya cilt mezoterapisi prp tedavisi uygulanabilir. Bunlar tek başına yada kombine olarak uygulanan yöntemlerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.