Saç dökülmesini durdurmak için neler yapılır?

Günümüzde özellikle erkeklerin en büyük problemlerinden birisi saç dökülmesidir. Kişiler saçları döküldükten sonra çeşitli bunalımlara girebilmekte, kendilerini beğenmeme gibi durumlarla karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu nedenle saç dökülmesinin başladığını anladığımız andan itibaren bunu durdurmak için çalışmalara başlamamız gerekir. Tamamen dökülmüş saçlar için saç ektirmekten başka pek de çözüm bulunmamaktadır.

Sadece erkeklerde değil , kadınlarda da saç dökülme olayı yaşanmaktadır ama bayanların saç dökülme oranları erkeklere göre çok daha azdır. Bayanlarda saçlar dökülse bile çok fazla belli olmaz , çünkü bulunan saçları uzundur. Uzun saçlar dökülenlerin fark edilmesini engeller.

Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmakta ama kesin ve net saç dökülmesine çare olacak ürünler ortaya konulamamaktadır. Bu nedenle kişiler sanal ortamda veya televizyonda gördükleri her ürüne inanabilmekte , paralarını bu dolandırıcılara kaptırabilmektedirler. Televizyonda veya internette sergilenen bir çok saç çıkartıcı yada dökülmeyi durdurucu ürün para tuzağından başka bir şey değildir. İşe yarayanlarda bulunmaktadır fakat bunlarda abartıldığı seviyede saçlarınızda mükemmel bir değişimi size sağlayamaz. Bu nedenle bitkisel olarak bu tedaviyi sürdürmek daha mantıklıdır. Bu alanda çalışmalar yapan Prof Dr. Ahmet Maranki’nin paylaştığı bir karışım ise şu şekilde ;

Badem yağı , çam yağı , buğday yağı , havuç yağı ve sarımsak yağını eşit miktarda karıştırıyorsunuz ve elde ettiğiniz karışımı her gece saçlarınıza uyguluyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu işlemleri gerçekleştirirken saçlarınızı iyice kırmamanızdır. Bu karışımı saç diplerine iyice yedirdikten sonra saçlarınızı bir bone yardımıyla kapatın ve iki saat kadar bekletin. Eğer imkanınız varsa saçlarınızda bütün gece kalması daha uygundur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.