Peeling nedir? Peeling nasıl yapılır?

Cildin daha canlı pürüzsüz genç görünmesi için son yılların en çok uygulanan yöntemlerinden biri peeling. Özelikle kimyasal peeling ile derinin alt tabaklarında nüfuz ederek daha sağlıklı bir cilt vaad edilmektedir

Kimyasal peeling ile deriyi canlandırmak gençleştirmek sivilce ve izlerini ciltte istenmeyen lekeleri gidermek görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulanmasıdır. Peeling uygulaması cildin yıpranmış tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabaklarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp kollajen bir sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

Peeling işlemi
1- gözaltı ve ağız çevresinde ki ince kırışıklıklar
2- güneş ışınlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu yaşlılık belirtileri ve kırışıklıklar
3- sivilce ve izleri
4- güneş lekeleri yalılık lekeleri çiller doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin tedavisinde uygulanabilmektedir.

Solüsyon seçimi tamamen hastaya ve tedavi edilmesi beklenen şikayete bağlı olarak değişmektedir.
Sivilce tedavisinde önce sivilceye neden olan siyah ve beyaz noktacıklar temizlenir ve ardından da solüsyon uygulanır. Tekrarlayan peeling işlemi hem sivilceler hemde sivilcelerin neden olduğu izlerin tedavisi son derece başarılı bir şekilde sağlanır.

Peeling işlemi son derece kısa süren bir işlemdir. Deri yağlarından arındıktan sonra seçilen peeling solüsyonuna ve uygulamanın derinliğine bağlı olmak üzere yüzde bekletilen solüsyon nötralize edilir ve işlem sonrası iyileştirici yatıştırıcı bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır. İşlem sonrası normal hayata hemen dönülebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.