Hamilelikte uyku sorunu

HamilGebelik döneminde her kadının anne adayı olma düşüncesi geceleri uykusuzluğa yol açmaktadır. Bir vakit sonra uyku, kişi için vazgeçilmez bir isteğe dönüşür. Devamlı olarak sabah, akşam uyku isteği bulunur. Ki gebelik döneminin en kötü yanlarından bulantı,kusma gibi şikayetler uyku halindeyken daha zararsız olduğu için kişi uykuyu çok sever. İlk altı ay böyle sürebilmektedir.

Kişinin vücudu, gelişmekte olan bebeğe yardımcı olduğundan sürekli yorgun hissedilir. Resmen tek vücut iki birey için çalışmaktadır ve haliyle yorgunluk hat safhada olur. Hamilelik, kişinin dinlenmeye hayatındaki en gerekli olduğu zamanlardır. Devamlı olarak, derin bir uykuyu arzu edebilirsiniz.

Hamileyken uykuya dalmak neden güçtür?
Bunun nedenleri bir çok sebebe bağlanabilir. Hamileyken öncelik olarak bebeğiniz ve rahminiz büyümektedir bu da uyku pozisyonlarınızı daraltır ve uygun uyku pozisyonunu bulmakta zorlanırsınız. Hele ki gebelikten önce yüzükoyun ve sırtüstü yatmaya alışmışsanız, yan pozisyonlarda uyumak sizin için çok güç bir hal almaya başlayacaktır. Tüm bunlar doğal olarak uykunuzu engelleyen sebeplerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.