Göğüs Sarkması Sebepleri ve Korunma yolları

Göğüs sarkması yer çekimine bağlı olarak ortaya çıkar . Çok fazla kilo alıp vermeler göğüs sarkması sorununa zemin hazırlayabilir. Ayrıca fazla gebelikler ve uzun süreli bebek emzirmeler , menopoz döneminde meme dokusunun azalıp yağlanması meme sarkması problemini meydana getirebilir.

Bazı kişilerinde yapısal olarak meme bağları zayıftır bu nedenle genç yaşlardan itibaren göğüslerde sarkma meydana çıkabilir .. Büyük göğüslülerde yer çekiminin etkisiyle sarkma ihtimali yüksektir . Küçük göğüslere oranla büyük göğüslü kişilerde sarkma daha fazla ortaya çıkabilmektedir . Bu konuda küçük göğüslüler büyük göğüslülere göre daha şanslılar .

Göğüs sarkmasının fiziksel nedenlerinin yanı sıra beslenme ile alakalı nedenlerden kaynaklanan sarkmalarda oluşabilir. Kişi yaşamı boyunca dengeli beslenmemiş, alması gereken vitaminleri almamış, doğru yiyecek ve içecekleri tüketmemiş ise bir süre sonra vücut çökecektir. Vücut çökmesi de beraberinde göğüs sarkmasını getirebilmektedir.

Eğer göğüs sarkması problemimizden çekiniyorsak, destekli sütyen gibi araçlar ile göğüslerinizi destekleyebilir ve sarkma probleminin dışarıdan fark edilmesini engelleyebilirsiniz. Ama buda geçici bir çözüm olacağından eğer sarkma fazla ilerlemiş ise kişi estetik operasyonlara başvurabilir. Günümüzde bayanların başvurduğu estetik operasyonların en popülerlerinden biriside göğüs sarkması operasyonudur. Bu operasyon ile kısa süreler içerisinde göğüsler eski güzel ve çekici görüntüsüne kavuşturulabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.