Basur tedavisi için bitkisel çözüm

Hemeroid, günümüzde çok ciddi bir rahatsızlıktır. Halk arasındaki adı basurdur. Basur gerçekten çok ağrılı ve kişiyi hayattan bezdirecek seviyede geçebilen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık ortaya çıktığında öncelikle doktor tavsiyeleri eşliğinde hareket etmeniz gerekir. Durumunuza göre uygulayacağı tedavi ile sizi bu rahatsızlıktan kurtarabilecek olan kişi doktordur. Doktor kontrolünden geçtikten sonra doktorunuzun uygulayacağı tedavi ile bahsedeceğimiz ek besinleri tüketmenizde herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz çeşitli tedavi yöntemleri de bulunmaktadır fakat söylediğimiz gibi öncelikle bir doktora durumunuz hakkında daha detaylı bilgi almak için başvurmanız kesinlikle tavsiye edilir. Evde bilinçsizce tedavi etmeye çalışırken durumun daha da kötüye gitmesine yol açabilirsiniz.

Hemeroid ( basur ) tedavisinde kullanılabilecek meyvelerden birisi böğürtlendir. Boğaz iltihaplanması , ishal ve basur gibi rahatsızlıklarda kullanılabilen , faydalı bir meyvedir.

Bunun yanı sıra doktorlar tarafından en fazla tavsiye edilen maddelerden biriside dereotudur. Dereotundan kesin ve net bir fayda sağlayabilmeniz için düzenli ve uzun süre kullanmanız gerekir. Sabah,öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa yemeklerden biraz önce tüketilebilecek dereotu basur tedavisi için oldukça etkili olacaktır.

Ayrıca şeftalinin çiçek bölgesi kabızlığın bir numaralı çözümlerindendir. Meyvesini tüketmeniz ise hazmı kolaylaştırır, bağırsak faaliyetlerinizi düzenler ve idrar yollarının temizlenmesine yardımcı olur. Basur için faydalı bir meyve olarak bilinir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.