Özel sağlık sigortası anne ve bebeğe ne kazandırıyor ?

Doğum bebek kontrolleri ve çocuk sağlığı gelişimi noktasında sigorta şirketlerinin sağlamış olduğu avantajları başlıklar altında inceleyelim.

Özel sağlık sigortasına sizin ve bebeğinizin neden ihtiyacı var
Yeni doğum yapan kadınların ve yeni doğan bebeklerin bağışıklık sistemleri ve koruyucu mekanizmaları diğer kişilere göre daha zayıftır. Daha kolay hastalanıp daha geç iyileşebilir. Bu yüzden özel sağlık sigortası olan aileler bu tedavilerini en seçkin sağlık kurumlarından alırlar

Bebeğin ilk kontrolleri sigorta kapsamında mıdır
Doğumu takiben özellikle ilk 12 ayda sürekli rutin kontroller ve beklenmedik hastalık durumunda gidecek muayene ve tetkikler sigorta tarafında teminatı oranında karşılanmaktadır.

Bebeğin aşılarını karşılarmı
Sağlık bakanlığı aşı takviminde bulunan 0-6 yaş arası çocuk aşıları teminatı oranında karşılanır.

Bebeklerde en çok karşılanan yüksek ateşlenmelerde ki tedavileri sigorta karşılar mı
Bebeklerde en çok karşılaşılan yüksek ateş ve tıbbi gözlem altında yapılan tanı amaçlı tetkikler ve tedavilerde dahil olmak üzere sağlık giderlerinin tamamını sigorta şirketini karşılamaktadır

Bebeğin özelikle evde ve sokakta başına gelecek kazalardaki tedavi sürecinde sigorta neleri karşılar
Hastanenin acil servisinde yapılan müdahalelerin tamamını limitsiz olarak karşılanmaktadır. 24 saat boyunca ambulans ve tıbbi danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir

Neden sağlık sigortası yaptırmalıyız
Çünkü özel sağlık sigortaları maddi ve manevi kaygı yaşamaksızın en iyi sağlık kurumlarında en kaliteli tedaviyi alabilirsiniz

Bir çok sigorta şirketleri arasında doğru tercihi nasıl yapabilirim
Bu sigortacılık uzmanlık gerektiren sadece fiyata dayalı bir hizmetten çok doğru tercih ile karar verilmesi gereken ihtiyaç halinde önemi anlaşılan bir konudur.

Doğum sigortası nedir
Doğum sigortası sağlık sigortalarının içinde yer alan ayrı bir teminattır. Hamilelik anlaşıldıktan sonra bu teminat kullanıma açılır.

Doğum öncesi giderleri karşılar mı
Seçilen planının içeriğine göre gebelik öncesinde gerçekleşen gebelik ile ilgili tüm tüderler gebelik ile ilgili rutin tahliller gebelik testleri torch mutad kontroller gebelik sırsında kullanılan ilaçlar folik asit vitamin demir vb. obstetrik ultrason amniyosentez gbi.

Doğum anında hastane ücretleri nasıl karşılanır
Doğumun gerektiği tüm masraflar bu teminattan karşılanır.

Doğum giderleri ne zaman karşılanmaya başlar
Tercih edilen sigorta şirketine göre 6 ay yada 12 ay bekleme süreleri uygundur.

Sağlık sigortası yaptırmanın diğer avantajı nedir
Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu tüm sağlık kuruluşlarından aldığı özel indirimlerden sigortalılarında yararlanması mümkün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.